Pouť k Panně Marii Sněžné ve Velkých Kuněticích

„Až zazní hlas zvonů, pak přijde ten čas“… tak i u nás, v neděli 4.8.2024 v 10.45 hodin, se rozezněl kostelní zvon a zval poutníky na oslavnou mši svatou, která měla začátek v 11:00 hodin. Několik desítek poutníků se vydalo od nedalekých Božích muk s obrazem Panny Marie a s písní na rtech do kostela Panny Marie Sněžné. Věřící z Čech i Polska přivítala místní schola písní „Madono“ v polském jazyce. Tato pouť je setkáním věřících z obou stran hranice, proto i texty a písně bývají oboujazyčné.

V úvodu P. Mgr. Petr Fiala, kaplan z Jeseníku, srdečně přivítal přítomné, kterých bylo víc než sto. Přítomen byl i trvalý jáhen z České Vsi Ing. Mgr. Josef Liberda.

Po mši svaté bylo pro poutníky připraveno bohaté pohoštění a hry pro děti. Ale kvůli dešti, který se přihnal ke konci mše svaté, se muselo trochu improvizovat, přesto však všichni měli radost z tohoto pěkného společenství.