Poslední rozloučení s bývalým jesenickým farářem

V sobotu 16.března 2013 jsme se v Prostějově naposledy rozloučili s bývalým jesenickým farářem P.Thlic Vladislavem Ondřejem Drdou SDS. Pohřeb se konal ve farním kostele sv. Petra a Pavla v Prostějově a pohřební obřady vedl generální vikář olomouckého arcibiskupství Mons. P. Josef Nuzík za přítomnosti asi 25 kněží z Prostějovska i Jesenicka. Obřadů se zúčastnil i provinciál polské provincie Salvatoriánů, do které patří i čeští Salvatoriáni.

P. Ondřej Drda působil v Jeseníku jako farář  od 1. 7. 1998 do 30. 11. 1998  a mnozí tehdejší farníci si ho pamatují jako laskavého a obětavého kněze a to jak pro Jeseník, tak pro Českou Ves. Kéž mu Pán odplatí jeho obětavou službu nejen pro nás farníky, ale také pro českou provincii Salvatoriánů. P. Drda byl pohřben v Prostějově do řádové hrobky Salvatoriánů, kde nyní leží vedle dalšího Salvatoriána z Jesenicka, P. Kajetána Matonohy, který rovněž obětavě sloužil u sestřiček v Bílé Vodě v době totality a později jako farář tamtéž. R.I.P. !